Dywany Shaggy Jest 9 produktów.

Aktywne filtry

Dywany shaggy już kolejny rok podbijają wystroje wnętrz naszych salonów. Z roku na rok prezentowane w innych wariantach i różnorodnych wzorach. Pokochane przez tysiące osób za swoją jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną strukturę.

Wybór odpowiedniego dywanu.

Dywan shaggy jest charakterystyczny dzięki swojej miękkości i strukturze. Shaggy w języku angielskim oznacza kudłaty, włochaty. To właśnie ta cecha sprawiła, że ten typ dywanu podbił wystroje wnętrz w naszych domach. Idealnie bowiem sprawdzi się w salonie, przy łóżku w sypialni, czy pokoju dziecka lub nastolatka. Kolejnym powodem bardzo częstego wyboru dywanów shaggy, jest bardzo dobrze sprawiane wrażenie przytulności. Nadaje pomieszczeniu komfortowego i wygodnego charakteru. Zanim dokona się wyboru co do zakupu warto zwrócić uwagę na kwestię taką jak gęstość. Im jest ona większa, tym dywan, który wybierzemy będzie bardziej puszysty i miękki. Istotną sprawą może okazać się też kwestia długości włosia. Gdy posiadamy zwierzaka, dobrym wyborem może okazać się dywan z krótkim runem, które będzie łatwiejsze w czyszczeniu.

Idealnie dopasowane.

Dywany shaggy idealnie nadadzą się do dużej ilości pomieszczeń. Dzięki swojej strukturze doskonale sprawdzi się w sypialni lub w salonie, dając miłe i odprężające uczucie pod stopami podczas chodzenia. Umieszczenie go w dziecięcym pokoju spowoduje, że wnętrze stanie się bardziej przytulne i przystępne. Duża gama kolorystyczna sprawi, że idealnie skomponuje się on z każdym dodatkiem. Doskonale wpisze się w delikatne odcienie błękitu śródziemnomorskiego morza w salonie, jak i w nowoczesne beże, czernie i biel w gabinecie. Dodatkowo ciekawą opcją jest efekt 3D. Poprzez zastosowanie połączenia krótszego i dłuższego włosia, dywan stwarza trójwymiarową iluzję.

Naturalny czy sztuczny?

Ważną rzeczą jest też zadanie sobie pytania jakiego rodzaju włókna chcemy, aby były zastosowane w dywanie. Każdy rodzaj ma swoje mocne strony. Materiały sztuczne takie jak poliester, polipropylen czy wiskoza doskonale sprawdzą się przy intensywnym użytkowaniu. Są bardzo wytrzymałe i odporne przy codziennej eksploatacji. Dodatkowo ich kolory nie wyblakną, co szczególnie ważne jest przy wyborze intensywnych odcieni. Wybór syntetycznej tkaniny będzie też idealną opcją dla alergików. Warto jednak zwrócić uwagę na strukturę runa, ponieważ każdy z materiałów może różnić się w dotyku – jedne będą miłe i delikatne, a inne bardziej szorstkie i drapiące. Dywany wykonane z włókien naturalnych przeważnie zrobione są z wełny, która zapewni miękkość oraz bardzo dobre wygłuszenie.