Tapety do kuchni Jest 30 produktów.

Aktywne filtry

Tapety stają się coraz popularniejszym elementem wystroju nowoczesnych kuchni. Są dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż powszechne dotąd kafelki, panele czy luksusowe płyty kamienne, a przy tym dorównują im walorami użytkowymi. Są łatwe w utrzymaniu i odporne na czynniki zewnętrzne, a przy tym dużo prostsze w montażu. Jednak nie każda tapeta sprosta codziennym kuchennym wyzwaniom. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając tapety do kuchni!

Aspekty użytkowe


Decydując się na pokrycie ścian w kuchni tapetą, należy pamiętać o specyfice pomieszczenia. Częste mycie naczyń i wytwarzająca się podczas gotowania para - wszystko to powoduje, że we wnętrzu znacznie zwiększa się poziom wilgoci. Ściany są nieustannie narażone nie tylko na kontakt z wodą, ale i liczne zabrudzenia. Sztuka kulinarna jest pełna ekspresji, podczas gotowania nie trudno o zachlapania czy plamy z tłuszczu. Zwykła papierowa tapeta nie sprosta tym wyzwaniom. Jeśli chcesz cieszyć się piękną i funkcjonalną aranżacją swojej kuchni przez długie lata, wybierz materiał okładzinowy adekwatny do panujących w niej warunków. Najlepsze tapety do kuchni produkuje się z wykorzystaniem winylu, który zapewnia skuteczną ochronę ścian przed wilgocią i brudem. Tapety winylowe są odporne na wodę, tłuszcz, środki chemiczne, intensywne szorowanie oraz działanie promieniowania UV. Dzięki temu są bardzo łatwe w czyszczeniu i nie blakną. W niektórych modelach warstwa winylu nanoszona jest nie na papier, lecz na specjalne włókno syntetyczne, tzw. flizelinę. Takie tapety są dużo łatwiejsze w montażu, warstwę kleju wystarczy bowiem nanieść na samą ścianę.

Walory dekoracyjne


Zakup tapety do kuchni to jednak nie tylko inwestycja w ochronę ścian, ale i poważna decyzja aranżacyjna. Jako element dekoracyjny, odpowiednio dobrana tapeta pozwala całkowicie odmienić wnętrze, bez konieczności wymiany wyposażenia. Bogactwo wzorów daje nieskończone możliwości aranżacyjne, dzięki czemu tapety są najlepszym i najprostszym sposobem na zmianę wystroju kuchni. Jeśli chcesz podkreślić charakter pomieszczenia, możesz wybrać tapetę z motywem kulinarnym. Do aranżacji w stylu boho świetnie nadają się wzory roślinne, w kuchniach skandynawskich zaś modne są wzory geometryczne. Tapety winylowe dostępne są również w modelach imitujących drewno, kamień czy cegłę, dzięki czemu z powodzeniem zastąpią one trudne w pielęgnacji materiały. Możesz też zdecydować się na tapetę wyglądem przypominającą kafelki o bogatej ornamentyce, by nadać wnętrzu bardziej wyrazistego charakteru. Pamiętaj, że tapety nie musisz kłaść na całej ścianie. Pokrycie tylko wybranych fragmentów ozdobnym materiałem okładzinowym jest świetną metodą wydzielania stref użytkowych w pomieszczeniu.

Dodatkową zaletą tapet kuchennych jest łatwość demontażu. Jeśli znudzi Ci się wystrój wnętrza i zapragniesz ożywczej odmiany, nie musisz organizować wielkiego remontu z kuciem ścian włącznie. Tapetę możesz ekspresowo zedrzeć i wymienić na inną. Wśród dostępnych modeli i wzorów z pewnością znajdziesz mnóstwo inspiracji na nową aranżację kuchni!